Autorka przedstawia nam historię dwójki dzieci: Oli i Łukasza. Są to uczniowie szkoły podstawowej. Każdy z nich różni się od siebie charakterem. Ola jest energiczną, rozbrykaną dziewczyną , uwielbia jazdę na rowerze, a Łukasz jest mądrym i spokojnym chłopcem. Na początku nie przepadają za sobą ,wręcz   się nie lubią .W dalszej części opowiadania sytuacja diametralnie się zmienia. Oboje spędzają coraz więcej czasu razem na dodatkowych lekcjach  ,bliżej się poznają, odkrywają  swoje słabości  i ich uczucia zmieniają się ze wzajemnej niechęci w przyjaźń, a później nawet w miłość. W końcowej części książki losy bohaterów się rozchodzą. Oboje są  już starsi i na dodatek Łukasz wyprowadził się do innego miasta ….

Jest to książka poruszająca  temat pierwszej miłości. Piękna i mądra. Wzruszająca historia która pewnie spotkała nie jednego z nas. Pierwsza niewinna  młodzieńcza miłość (wspomnienia).

Polecam wszystkim czytelnikom i czytelniczkom  w różnym  wieku.

GBP w Dzietrzychowicach