Książka Rafała Witka – Psotnice podwórkowe z serii Czytam sobie skierowana jest do dzieci w wieku szkolnym.

Bohaterkami historii są dwie bliźniaczki, Olka i Olcia. Od dnia, w którym zamieszkały na skwerze przy ulicy Kota w Worku nieustannie psocą i dokazują. Uwielbiają żarty, im ludzie bardziej się złoszczą, tym bardziej one wyśmienicie się bawią. Sytuacja ulega zmianie, kiedy Duży Jaś i jego Dzika Banda przejmują rządy na skwerze. Dziewczynki, za namową błękitnej wróżki, zapisują się do Akademii Dziwnych Umiejętności. Jak potoczą się losy bliźniaczek w akademii? Czy zdołają ukończyć szkolenie? Co z Dziką Bandą? Jeśli jesteście ciekawi, koniecznie przeczytajcie książkę.

Zajmująca historia, napisana prostym i ładnym językiem. Ciekawa i wartka akcja, pełna zabawnych sytuacji. Wesołe bohaterki i ich zwariowane psoty. Estetyczna oprawa i duża czcionka, która ułatwia czytanie to dodatkowe atuty książki.

Grażyna Lichwiarz