HRYNIEWICZ MIECZYSŁAWWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza 17 lutego 2019 (niedziela), godz.17.00, sala im. Janusza Koniusza na kolejna edycję Krakowskiego Salonu Poezji w Zielonej Górze. Gościem Salonu będzie popularny aktor Mieczysław Hryniewicz, znany z dziesiątek ról (najbardziej kojarzony z serialami „Zmiennicy” i „Na Wspólnej”), który w Gawędzie poetyckiej zaprezentuje wiersze: Tytusa Czyżewskiego, Tadeusza Holendera, Stanisława Wyspiańskiego, Jana Twardowskiego, Kazimiery Iłłakowiczówny, Jonasza Kofty, Benedykta Banaszaka. Gospodarz Salonu: Andrzej Buck.

Obowiązują miejscówki; dostępne przed spotkaniem. Liczba miejsc ograniczona. 

Mieczysław Hryniewicz w 1973 r. ukończył PWST w Warszawie. Aktor związany z warszawskimi teatrami: Narodowym (do 1980) i Studio (1982-1988) oraz poznańskim Teatrem Polskim (1998-2000), gościnnie występował w Teatrze Ochoty i Teatrze Adekwatnym. Debiutował w telewizji w 1973 r. w serialu "Droga", natomiast po raz pierwszy na dużym ekranie zagrał w filmie kryminalnym "Zapis zbrodni" (1974) Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego. Stał się bardziej znany z serialu TVP "Zmiennicy" (1986) Stanisława Barei. Przez kolejne lata grywał głównie w teatrze oraz w drugoplanowych
i epizodycznych rolach filmowych. Od 2003 występuje w serialu „Na Wspólnej” jako Włodek Zięba. Dzięki tej roli zyskał popularność i dużą sympatię widzów.

17 lutego 2019 (niedziela), godz.17.00, sala im. Janusza Koniusza, Biblioteka Norwida, al. Wojska Polskiego 9

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.