golebiowskiInicjujące spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 4 WiMBP odbyło się 4 lutego 2019r.

Uczestnicy spotkali się  z pisarzem Grzegorzem Gołębiowskim, dyskutowaliśmy  o jego dwóch debiutanckich książkach beletrystycznych. 

Autor, z wykształcenia ekonomista, naukowiec i akademicki pracownik dydaktyczny wydał już wiele książek naukowych. Od czasów licealnych chciał napisać powieść.  W wieku dojrzałym na którymś ze spotkań motywacyjnych podjął decyzję, że będzie spełni swoje  marzenie i napisze powieść.  Pierwszy rozdział pokazał popularnej pisarce – Rysi. Pod tym imieniem funkcjonuje Maria Ulatowska.  Pozytywna opinia pisarki i kilka wskazówek posunęły pracę nad książką.  Adam Floriański – zajmujący się poszukiwaniem na zlecenie przodków zamożnego biznesmena z USA otrzymuje pomoc od  przyjaciółki z czasów szkolnych  Anny Kostrzewskiej, specjalistki od informatyki. 

 Uczestnicy dowiedzieli się sporo o poszukiwaniach przodków, własnych doświadczeniach autora w poszukiwaniu antenatów. Udało się odszukać jedenaście pokoleń w tył!  Imponująca wiedza!  Akcja „Cienia przeszłości” rozgrywa się na Dolnym Śląsku. Historia ma swój początek w Archiwum Akt Dawnych w Warszawie. Tajemnicze wydarzenia  mają  swój początek w okresie II Wojny Światowej.

Sensacja, kryminalne wydarzenia i miłość głównych bohaterów.  Zagadka zostaje rozwiązana a  bohaterów spotykamy w drugim tomie „Dziedzictwo”. Tu znowu ważną rolę odgrywa genealogia i poszukiwanie przodków. Na miejsce akcji autor wybrał tym razem maleńką wieś na Mazowszu.  Tu znowu czerpał z osobistych doświadczeń. Z tych terenów pochodzi rodzina małżonki autora. Nie brak w tym tomie wątków politycznych. Autor używa podstępu, żeby czytelnik nie domyślił się, jak się historia skończy. W obu tomach pojawia ją się także dochodzeniowcy z policji.

Grzegorz Gołębiowski jest w trakcie pisania trzeciej powieści sensacyjnej, zdradził miejsce akcji. Dla wtajemniczonych wskazówka - to tam podpisano akt kapitulacji Powstania Warszawskiego.  Mamy nadzieję, że książka będzie równie ciekawa.

Małgorzata Grelak

DKK F4 Zielona Góra

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.