I spotkanieW piątkowy poranek 8 lutego 2019 r. gościliśmy dzieci z przedszkola w Klenicy. To były pierwsze odwiedziny w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Pierwsza omawiana przez nich książeczka to „Bajki z dżungli i oceanu” autorstwa p. Agnieszki Ginko, a konkretnie „Rybka Rybik i życzliwość”. Historia Rybika- mieszkańca rafy koralowej  bardzo podobała się dzieciom. Poprzez swoje zachowanie rybka straciła przyjaciół ale przez dobry uczynek zrozumiała że należy się dzielić i pomagać innym. Dzieci bardzo dobrze zinterpretowały morał zawarty w bajce. Na zakończenie  wszyscy mogli udekorować swoje rybki z rafy koralowej.