Konkurs organizowany jest w ramach programu ameryka@twojej bibliotece realizowanego przez Bibliotekę Obcojęzyczną w Norwidzie. W jury zasiądzie przedstawiciel Ambasady USA w Warszawie. Przedmiotem konkursu jest napisanie recenzji w języku angielskim wybranej książki amerykańskiej znajdującej się w zbiorach Biblioteki Obcojęzycznej w Norwidzie. Mogą uczestniczyć w nim osoby pełnoletnie i niepełnoletnie uczęszczające do szkół w Zielonej Górze oraz, w osobnej kategorii, studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego. Recenzję i formularz zgłoszeniowy należy dostarczyć do dnia 15.03.2019 do Biblioteki Obcojęzycznej. Wszyscy laureaci otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy pamiątkowe od Ambasady USA w Warszawie. Więcej informacji na temat recenzji i zgłoszenia można znaleźć w Regulaminie.