ciekaweRenata Piątkowska to polska pisarka, autorka książek dla dzieci. Jest także mamą Marty i Kacpra. Na swoim koncie ma nagrody za twórczość dla dzieci. Wśród książek najbardziej znane to: „Ciekawe co będzie jutro?”, „Cukierki”, „Dziadek na huśtawce”. Dyskusyjny Klub Książki w Filii Bibliotecznej w Lesznie Górnym zainspirował tytuł „Ciekawe co będzie jutro?”. Podczas dyskusji pomysły, co do tytułu, klubowiczów były różne. Zdecydowaliśmy więc, że wspólnie przeczytamy  opowiadanie pt.: „Dzień urodzin”. Historia Rozalki, głównej bohaterki opowiadania, bardzo zainteresowała dzieci. Wszystkich ciekawiło, co jubilatka dostanie na urodziny od rodziców. Marzyła bowiem o większym domku dla lalek, o szczurku (choćby pluszowym), o sztucznych warkoczach. Rodzice spełnili jej najskrytsze marzenie, kupując jej pieska jamnika - żywe zwierzątko, które nazwała imieniem Drops.

Andżelika Przysiężna