most do terabithi - styczeń 2019Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki w Starym Strączu  spotkał się 16.01.2019r., by podyskutować o książce Katheriny Paterson „Most do Terabithi”. Książka pomimo, iż jest powieścią z fantastyki ma wiele wspólnego z naszą rzeczywistością. Opowiada ona o przyjaźni dwójki dzieci nowo przybyłej Leslie Burke i Jessa Aaronsa. Oboje mają wspólne pasje: rysownie i bieganie. Razem biegają po pobliskich lasach. Tak właśnie trafiają nad starą rzekę, gdzie za pomocą liny przedostają się na drugą stronę. Razem tworzą sekretną krainę Terabithię, która jest wymarzonym dla nich miejscem.

Błędem jest sądzić, że książka ta jest skierowana tylko dla dzieci. Katharine Paterson stworzyła niezapomnianą książkę o przyjaźni i potędze wyobraźni, o odwadze i walce, o swoje miejsce w świecie, o przełamywaniu barier i byciu sobą.

„Książka Katherin Paterson „Most do Terabithi” jest bardzo ciekawa. Polecam Wam ją bardzo, ponieważ książka jest o prawdziwej przyjaźni oraz o tym żeby walczyć o siebie i o swoje pasje. Książka pomimo, że jest w niej wiele fantastyki, w niektórych momentach przypomina prawdziwe zdarzenia z życia codziennego”.

Polecam, Zuzia