ksiezycDzisiejsze spotkanie w ramach DKK z wychowankami Miejskiego Przedszkola nr 3 w Żarach nosiło tytuł "Jak złapać księżyc”. Na wstępie pani bibliotekarka przeprowadziła pogadankę na temat marzeń i ich realizacji. Dzieci mówiły o swoich marzeniach – dużych i tych całkiem skromnych. W głównej części zajęć prowadząca  przeczytała utwór Jonathana  Emmetta pt. ,,Jak złapać księżyc”. Bohaterem tego utworu jest Krecik, który pragnie strącić Księżyc, gdyż jest on "najpiękniejszą rzeczą, jaką w życiu widział”. Słuchaczom bardzo podobała się historia o wytrwałym marzycielu. Krecik nie zrażał się trudnościami w drodze do wyznaczonego celu. Księżyca nie udało się Krecikowi strącić, nie udało się tego dokonać również naszym przedszkolakom. Jednak dzieci nie poddały się i wyruszyły w ,,Podróż kosmiczną”, następnie wylądowały na Księżycu i pomogły w ten sposób spełnić Krecikowi jego największe marzenie. Odbyły się zabawy ruchowe: "Strącamy  księżyc”, "Podróż kosmiczna” i ,,Spacer po Księżycu”. Potem przyszedł czas na  zajęcia plastyczne, podczas których przedszkolaki rysowały pojazdy kosmiczne. Prace zostały wyeksponowane na tablicy i omówione. Okazało się, że dla wytrwałych poszukiwaczy przygód Kosmos stoi otworem. Na zakończenie młodzi astronauci wzięli udział w Kosmicznym Quizie.(5.03.2019)

Edyta Lachowska