rybkaDzisiejsze spotkanie w ramach DKK z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Żarach przebiegało w Królestwie złotej rybki. Wstępem do niego były bajkowe zagadki o złotej rybce i rybaku. Następnie pani bibliotekarka przeczytała bajkę „O rybaku i złotej rybce”, którą dzieci z uwagą wysłuchały. Potem przyszedł czas na krótką rozmowę o utworze i cechach głównych bohaterów. Dziewczynki stwierdziły, że żadna z nich nie chciałaby być na miejscu żony rybaka, natomiast chłopcy chętnie wcieliliby się w rolę jej męża. W bajce złota rybka spełniała życzenia małżonków, natomiast podczas naszego spotkania role się odwróciły i  zadanie to przypadło  uczestnikom zajęć. Na zakończenie uczniowie rysowali swoje życzenia i „wrzucali je do morza” z nadzieją, że wkrótce się zrealizują.(19.03.2019)

Małgorzata Pawłowska