dwugłowy mistrz-plakat 2019-4

XX edycja Przeglądu Mistrza Pięknego Czytania!

Uwaga mamy zaszczyt przedstawić listę zwycięzców XX Przeglądu Mistrza Pięknego Czytania.

Przesłuchania trwały 4 godziny i wzięło w nich udział łącznie 88 osób, przeczytane zostały fragmenty z 44 książek. Jury w składzie Ida Ochocka, Beata Sobicka – Kupczyk oraz Elżbieta Wozowczyk-Leszko było bardzo zgodne i wyłoniło następujących zwycięzców:

W kategorii Klas I-III:

Mistrzem Pięknego Czytania został Sieciechowski Filip, a towarzyszył mu Sieciechowski Piotr.

- Sozański Kryspin, towarzyszyła mu Sozańska Ewa

- Mierkiewicz Antonina, towarzyszył jej Mierkiewicz Dawid

- Machnij Julia, towarzyszyła jej Machnij Barbara

- Ciukowska Maja, towarzyszyła jej Ciukowska Bogusława

- Goiński Wojciech, towarzyszyła mu Walczak-Goińska Maja

W kategorii klas IV-VI:

Mistrzem Pięknego czytania został Poniedziałek Wojciech, towarzyszył mu Poniedziałek Marek.

- Szular Aleksandra, towarzyszyła jej Kaczmarska Anna

- Regeńczuk Katarzyna Roma, towarzyszyła jej Regeńczuk Beata

- Grubizna Natalia, towarzyszyła jej Grubizna Marta

- Kondratowicz Anna, towarzyszyła je Kondratowicz Zenon

- Ciukowski Filip, towarzyszyła mu Ciukowska Bogusława

W kategorii klas VII-VIII i Gimnazjum:

Mistrzem Pięknego Czytania został Pietryka Aleksander, towarzyszyła mu Pietryka Anna.

Vice Mistrzem Pięknego Czytania został Rybaczek Konrad, towarzyszył mu Krukowski Michał.

- Janusz Daniel,  towarzyszył mu Janusz Adrian

- Sygutowska Maria, towarzyszyła jej Sieńczak Agata

Specjalne wyróżnienie za najlepszą interpretację otrzymuje Gańko Marcin

Rozdanie nagród odbędzie się podczas Gali Mistrza 14.06.2019 o godzinie 17.00 w sali animacyjnej Biblioteki Pana Kleksa. Zapraszamy wszystkich uczestników konkursu, gdyż uroczystość tą uświetni spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim, autorem takich książek jak: Afryka Kazika, Wyprawa Niesłychana Benedykta i Jana,  Ocean to pikuś i innych.

XX edycja Przeglądu Mistrza Pięknego Czytania!

Terminy przesłuchań w XX Przeglądzie Mistrza Pięknego Czytania:

- 23 maj 2019,  godz. 16.00 klasy I - III
- 24 maj 2019,  godz. 16.00 klasy IV - VI
- 24 maja 2019,  godz. 17.30 klasy VII – VIII SP i Gimnazja

Z okazji okrągłego jubileuszu zmieniamy nieco formułę konkursu. Tym razem do wspólnej zabawy zapraszamy pary – dziecko (uczeń szkoły podstawowej lub gimnazjum) plus dorosły!

Zadanie konkursowe polega na głośnym odczytaniu przez parę, dziecko-dorosły, specjalnie przygotowanego przez nas fragmentu książki. Tytuły będą losowane przez uczestników w dniu konkursu – każda para będzie miała 10 minut na przygotowanie się do odczytania tekstu z podziałem na role. Fragmenty książek będą dostosowane do wieku dzieci.

Na laureatów konkursu, w każdej z trzech kategorii wiekowych, czekać będą atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz spotkanie z gościem specjalnym podczas Gali Mistrza Pięknego Czytania.

Na zgłoszenia czekamy do 19.04.2019.

Szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie konkursu, który dostępny jest na Facebooku, w Centrum Bibliotecznym dla Dzieci i Młodzieży – Bibliotece Pana Kleksa oraz w linku poniżej.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

regulamin w wersji WORD

regulamin w werski PDF