Dział Udostępniania

kierownik: Marzena Wańtuch
e-mail: m.wantuch@wimbp.zgora.pl

Zbiory wypożyczane są czytelnikom na zewnątrz w agendach WiMBP na parterze: Wypożyczalni Głównej i Oddziale dla Dzieci, w Mediatece "Góra mediów" na I piętrze oraz w filiach miejskich.

Udostępnianie zbiorów na miejscu realizowane jest w Czytelni Prasy i Oddziale dla Dzieci na parterze, w Czytelni Ogólnej i Mediatece "Góra Mediów" na I piętrze oraz w filiach miejskich.

W Oddziale dla Dzieci, Mediatece "Góra Mediów" oraz w filiach miejskich prowadzona jest także działalność upowszechniająca czytelnictwo i szeroko pojętą kulturę, skierowana do dzieci i młodzieży oraz dorosłych użytkowników biblioteki: lekcje biblioteczne, warsztaty literacko-plastyczne, działania literacko-teatralne, konkursy, głośne czytanie książek, spotkania z ciekawymi ludźmi, pokazy filmowe, turnieje gier komputerowych i planszowych i inne imprezy okolicznościowe.