mdkd2 kwietnia 2019

Dzisiejsze spotkanie w ramach DKK z wychowankami Miejskiego Przedszkola nr 3  w Żarach związane było z obchodami Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Na wstępie pani bibliotekarka przeprowadziła pogadankę na temat roli, jaką książka odgrywa  w życiu człowieka i odczytała fragmenty listu litewskiego bajkopisarza i ilustratora Kęstutisa Kasparavičiusa. Dzieci zgodnie stwierdziły, że smutne byłoby życie bez bajek. Przedszkolaki biorąc udział w quizie, wykazały się dużą wiedzą na temat baśni. W głównej części zajęć prowadząca  przeczytała fragment książki Bianci Belardinelli pt.  ,,Gwiazda królowej”, następnie klubowicze wcielili się w role głównych bohaterów utworu odgrywając scenki teatralne. Przyjemnie było patrzeć na roześmiane twarzyczki młodych aktorów - bajkowych postaci związanych z dzisiejszym świętem.