krukOstatnie spotkanie w ramach DKK z wychowankami Miejskiego Przedszkola nr 3 w Żarach nosiło tytuł ,,Jak mały kruk znalazł swoje imię”. Na wstępie pani bibliotekarka przeprowadziła pogadankę dotyczącą imion i ich roli w życiu człowieka. W głównej części zajęć prowadząca przeczytała utwór Nele Moost pt. ,,Już wszystko dobrze! Czyli jak mały kruk znalazł swoje imię”. Przedszkolaki przeżywały perypetie ptaszka, cieszyły się, gdy wyzdrowiał. Podobało im się nowe imię bohatera, chociaż miały wiele własnych pomysłów, np.: Tomek, Grzegorz czy Wojtek. Potem przyszedł czas na  zajęcia plastyczne, podczas których dzieci tworzyły książeczkę-album  pt. ,,Nasze imiona”. Na zakończenie najmłodsi Klubowicze podziękowali paniom bibliotekarkom za miło spędzony czas  i wręczyli im bukieciki konwalii.(7.05.2019r.)

Edyta Lachowska

kruk2