molDzisiaj klubowicze ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Żarach zawitali do Krainy Mola Książkowego. Dotarli do niej w rytmie  piosenki „Pociąg do książek” i zatrzymali się na stacji Biblioteka. Dzieci zostały przywitane przez mole książkowe w osobie królowej moli latających oraz molików i królowej moli czytających. Rolę tę pełniła pani bibliotekarka, która na wstępie przeczytała wiersz B.S. Kossuth „Wielki skarb”. Skarbem okazała się książka traktowana jako przyjaciel, opowiadający cuda i dziwy  o świecie. Dzieci dowiedziały się, że niektóre skarby biblioteczne są bardzo cenne i należą do zbiorów specjalnych np. Biblia obrazkowa. W Krainie Mola Książkowego z pewnością nie można się nudzić, o czym nasi goście szybko się przekonali, uczestnicząc w różnych atrakcjach przygotowanych przez panią bibliotekarkę. Był zatem czas na quiz o bajkach, zabawę słowami i odgadywanie kuferkowych zagadek. Na pierwszaki czekało również specjalne zadanie – plastyczne, które polegało na narysowaniu biblioteki ich marzeń. Na zakończenie prowadząca przeczytała  fragment książki A. Nożyńskiej „Zawody czyli kim możesz zostać”, który był podsumowaniem spotkania, a jednocześnie  przypomnieniem kim jest i jaką rolę pełni bibliotekarz – mól książkowy w  Krainie Książek.

Małgorzata Pawłowska

mol2