wierszykarniaDyskusyjny Klub Książki w Filii Bibliotecznej w Lesznie Górnym w maju zdecydował, że tym razem lekturą do omówienia będą wiersze Danuty Wawiłow. Sympatyczne wierszyki wprowadzają dzieci w świat poezji, wzbogacają słownictwo, a kolorowe ilustracje pobudzają wyobraźnię. Wspólnie wybraliśmy utwory: „A jak będę dorosła”, „Ziemniaczana zabawa” oraz „Mama na zmartwienie”. Ostatni wiersz nawiązywał do święta, które będziemy obchodzić 26 maja, czyli Dzień Mamy. Uczniowie, po przeczytaniu wierszy, zabrali się do wykonania laurek z portretem swojej mamy. Kartki są prześliczne i ucieszą kochane mamy.

Andżelika Przysiężna