MBP Oddział dla Dzieci w Nowej Soli

Dyskusyjny KlubKsiążki / 19.01.2019 godz. 13:00

Omawiana książka „Wielki powrót Detektywa Pozytywki” Grzegorz Kasdepke

Detektyw pozytywka zaginął!. Mieszkańcy kamienicy martwią się o niego. Tymczasem Mrtwiak dokucz sąsiadom i najwyraźniej coś knuje. Detektyw Pozytwyka w końcu się odnajduje i udaremina niecne zamiary Martwiaka.

W drugiej części spotkania dzieci grały w grę planszową „O detektywie pozytywce”, przyniesioną przez naszą klubowiczkę.

Dyskusyjny Klub Książki / 16.02.2019 godz. 13:00

Omawiana książka „Zuza czeka na Tygryska” Katarzyny Zych

Zuza wraz z rodzicami przeprowadza się na wieś. Dziewczynka jest zachwycona ludźmi tam mieszkającymi, oraz zwierzętami. Uwielbia przebywać wśród zwierząt, pomaga im.

Tygrys, pogrążony kot, który po śmierci swojej właścicielki ucieka do lasu. Zainteresowany mała dziewczynką coraz częściej zagląda na swoje dawne podwórko.

W drugiej części z okazji Dnia Kota dzieci obejrzały prezentacje o kotach przygotowaną przez panie bibliotekarki. Na koniec spotkania dzieci bawiły się w zgadywanki dotyczące zwierząt żyjące na naszych podwórkach i lasach.

Dyskusyjny Klub Książki / 23.03.2019 godz. 13:00

Omawiana książka „Bajki z dżungli i oceanu” Agnieszki Ginko

Zbiór pięknych opowiadań o zwierzętach. Zwierzęta, tak jak i dzieci mają podobne problemy. Boją się samotności, pragną mieć przyjaciół, chcą cieszyć się życiem, pragną być kochanym. Dzieciom, najbardziej spodobały się przepiękne ilustracje w tej książce.

Następnie każde dziecko wykonało piękne akwarium z przezroczystej kliszy z rybkami.

Dyskusyjny Klub Książki / 27.04.2019 godz.13.00

Omawiana książka “Mały Chopin” Michał Rusinek

Wierszowana opowieść o małym Fryderyku, który później stał się światowej klasy kompozytorem  i wykonawcą.

Książeczka adresowana do młodych czytelników.

Dzieci wysłuchały utwory Chopina w mistrzowskim wykonaniu Janusza Olejniczaka: mazurka, walca i poloneza.

Później rozwiązały muzyczną krzyżówkę oraz namalowały portret Chopina.

Dyskusyjny Klub Książki / 25.05. 2019 godz.13.00

Omawiana książka „Zagadka zaginionej kamei”

Ciekawa książka o młodych detektywach z  Tajemniczej 5.

Dzieci bezbłędnie rozwiązują zagadkę zaginięcia drogocennej kamei.

Otrzymują porcję wiedzy z historii sztuki.

Dzieci pisały niewidzialnym atramentem (sokiem z cytryny) na białej kartce, a po wyschnięciu odczytywały tajną wiadomość nad świeczką.

Specjalną farbą proszkową , malowaliśmy palce i robiliśmy odciski na taśmie klejącej. Wyprowadzaliśmy jedną osobę, pozostali musieli zgadnąć kogo brakuje oraz opisać wygląd zaginionej, jakiego koloru były włosy,oczy z kim była widziana ostatnio.