sledztwoNasze czerwcowe spotkanie DKK odbyło się już w czasie wakacji. Tym razem wspólnie przeczytaliśmy książkę Martina Widmarka pt. „Tajemnica biblioteki”. Była to kolejna odsłona przygód doskonale nam już znanych młodych detektywów. Tym razem musieli oni rozwikłać zagadkę kradzieży cennych książek z miejscowej biblioteki. W gronie podejrzanych znaleźli się pastor, elektryk i znana pani profesor. Lasse i Maja (jak zwykle) doskonale sobie poradzili ze znalezieniem sprawcy. Złodziejem okazał się… I to właśnie było dużym zaskoczeniem dla uczestników spotkania.

Prosty, zrozumiały dla dzieci język, ciekawa zagadka, do tego duża doza humoru- to schemat, który zawsze się sprawdza. Książki Martina Widmarka, z ilustracjami Heleny Willis, od dawna cieszą się dużym powodzeniem wśród młodych czytelników.

Elżbieta Ferenc- moderator DKK dla dzieci w Jabłońcu