Zapraszamy już od 1 sierpnia br. do łącznika Biblioteki Norwida (parter) na wystawę "Pracuj i podróżuj"! 

Wystawa fotogramów została zorganizowana przez Bibliotekę Obcojęzyczną WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze we współpracy z Konsulatem USA w Krakowie w ramach programu "Ameryka w twojej bibliotece" realizowanego od 2013 przez Bibliotekę. SUMMER WORK AND TRAVEL (każdego roku kolejna edycja) zawiera piękne fotografie z różnych zakątków USA. To 40 zdjęć finalistów konkursu dla studentów z Polski biorących udział w programach wakacyjnych w USA. To Ameryka pokazana „poza wydeptanymi ścieżkami”

Wystawa czynna do 30 sierpnia br.

Biblioteka Obcojęzyczna WiMBP współpracuje z Ambasadą USA przy organizacji wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych poświęconych Stanom Zjednoczonym, w tym wystaw, ale także zapraszając prelegentów na prezentacje i warsztaty. W ramach programu „Ameryka@twojej bibliotece” Biblioteka Obcojęzyczna WiMBP otrzymuje od Ambasady USA książki w języku angielskim, w tym do nauki języka oraz wersje uproszczone, dostosowane do różnych poziomów znajomości angielskiego, od poczaąkującego do zaawansowanego.  Otrzymujemy również klasykę amerykańską oraz współczesne powieści. W Bibliotece Obcojęzycznej dostępne są również bezpłatnie bazy amerykańskie E-library, w których można wyszukiwać artykuły naukowe i książki potrzebne np. przy pisaniu prac licencjackich i magisterskich. Zapraszamy! Mieścimy się na parterze Norwida, naprzeciwko Wypożyczalni Głównej (obowiązuje ta sama karta biblioteczna).

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.