PICT0592Chwila na miłość, a nie na wojnę. Sarajewo – wielokulturowe, tętniące życiem, otwarte na różnorodność i tam rodzi się uczucie pomiędzy Polką i Bośniakiem. W ten świat młodych studentów wkracza wojna, która wszystko zmienia. Książka Joanny Stovrag „Chwila na miłość” to również nasza polska historia, na jej kartach spotykamy znane postacie takie jak Janina Ochojska, Wojciech Tochman czy Waldemar Milewicz. Atutem jest także to, że w sposób zrozumiały autorka omawia różnice etniczne mieszkańców byłej Jugosławii i ich codzienne życie przed i po bałkańskiej wojnie domowej. Zakończenie tej autobiograficznej powieści …”Niech nie będzie wojny! Niech wszystko będzie proste jak morze i miłość…” to przesłanie i przestroga przed wszelką nietolerancją.

Rozmawiałyśmy w urokliwym ogrodzie Doroty o problemach, których autorka stawia wiele w tej książce i zachęcamy do jej przeczytania.