amantkaDyskusyjne Kluby książki w płd. części województwa lubuskiego zapraszają 6 czerwca  2019 g. 18.00 do sali im. Janusza Koniusza Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze na spotkanie z Grażyną Barszczewską i Grzegorz Ćwiertniewiczem w rozmowie o książce „Amantka z pieprzem”.

Grzegorz Ćwiertniewicz jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego i recenzentem teatralnym. Współpracował z Nową Siłą Krytyczną Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie – www.e-teatr.pl, „Dziennikiem Teatralnym”, a także wortalem „Teatr dla Was”. Prowadzi blog społeczno-kulturalny w założonym przez Tomasza Lisa serwisie  natemat.pl. Publikuje m.in. w „Polonistyce”, „Teatrze”, „Kwartalniku Edukacyjnym”, „Dyrektorze Szkoły” i „Edukacji i Dialogu”.

Grażyna Barczewska  polska aktorka filmowa i teatralna. Matka operatora Jarosława Szmidta. Jest absolwentką krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończyła w 1970 roku. W latach 1970-1972 występowała w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie. Następnie przeniosła się do Warszawy, gdzie od 1972 do 1983 roku występowała na scenie Teatru Ateneum. Od 1983 należy do zespołu Teatru Polskiego w Warszawie (z przerwą w latach 1995-97, kiedy występowała w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu). Jest znana przede wszystkim z ról w serialach telewizyjnych, m.in.: "Dyrektorzy" Zbigniewa Chmielewskiego, "Kariera Nikodema Dyzmy", a także z filmów, np. "Anioł w szafie" Stanisława Różewicza.

logo DKK