krzyzanek 12 października 2019, godz.11.00-13.00 , Biblioteka Pana Kleksa –Oddział dla DKK dla dzieci al. Wojska Polskiego 9 65-077 Zielona Góra

Temat:
Stare Knedelkowo, czyli Gąbka, Flanca, Kostek i ser pleśniowy

Przebieg spotkania

1. Drugie śniadanie z autorką.
2. Bajkowy pokaz.
Pojedziemy do Starego Knedelkowa, poznamy mieszkanki i mieszkańców miasteczka oraz zajrzymy do redakcji gazety Konstantego Kostka.
3. Makieta miasteczka.
Wykonamy miasteczko z drewna. Porozmawiamy o nowych mieszkankach  i mieszkańcach naszych domów.

Joanna Krzyżanek - ma czarne włosy przypominające druciki, niebieskie oczy i kilka pięknych zmarszczek na czole. Jest miłośniczką liter i gałgankowych gąsek. Pisze opowiastki, rymowanki i listy do przyjaciół. Lubi biegać nad rzeczką, podróżować pociągiem, siedzieć w kawiarence, czytać książki, pić herbatę z różaną konfiturą, podziwiać kolorowe cynie, zbierać kasztany, obserwować krople deszczu spływające po dachówkach i łapać śniegowe płatki. Potrafi uszyć z gałganków gąskę, policzyć poziomki na tarcie, zrobić ciasto z marchewek, lemoniadę z zielonej pietruszki i sorbet z malin. Prowadzi warsztaty literackie, ortograficzne, gramatyczne, plastyczne, teatralne i kulinarne. Spotyka się z dziećmi w bibliotekach, pracowniach, szkołach i przedszkolach.

logo DKK