PLAKAT WYZWANIA CZYTELNICZE 2Przed nami ciekawa zabawa, która potrwa od września 2019 do maja 2020 r. Tym razem do podjęcia wyzwania oprócz uczniów klas 4-8, zapraszamy także klasy 1-3.

Zadanie dla uczestników polega na przeczytaniu książki wpisującej się w hasło miesiąca i pisemnym wypowiedzeniu się na jej temat. Może to być wypowiedź w dowolnej formie literackiej np.: subiektywna ocena, komentarz, wiersz, recenzja, alternatywne zakończenie, „co by było, gdyby..." i inne. Wypowiedź nie ma być długa, do pół strony maszynopisu.

Za każdą wypowiedź uczestnik otrzyma 1 pkt, im więcej dostarczonych prac, tym więcej punktów. Podczas gali nagrodzimy osoby z największą liczbą punktów oraz tych, których wypowiedzi najbardziej urzekły pracowników Biblioteki.

W każdym miesiącu wybierzemy zwycięzców miesiąca, których wypowiedzi zostaną umieszczone na stronie internetowej WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze i na facebooku Biblioteki Pana Kleksa.

Co miesiąc inne hasło, we wrześniu jest to książka, w której głównym bohaterem jest chłopak . Jeśli ktoś ma problem ze znalezieniem książki, bibliotekarze służą pomocą. Do zabawy można przyłączyć się w dowolnym momencie, aż do maja przyszłego roku. Bawcie się z nami!

Wypowiedzi można dostarczać mailowo na następujący adres poczty elektronicznej: biblioteka.pana.kleksa@biblioteka.zgora.pl lub dostarczyć osobiście do Biblioteki Pana Kleksa al. Wojska Polskiego 9, 65-077 Zielona Góra, tel.: 68 45-32-610 lub do dowolnej filii w mieście.

Pełen regulamin i karta zgłoszenia do pobrania poniżej:

Regulamin

Karta zgłoszeniowa

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.