nowak16 września 2019 roku biblioteka w Olbrachtowie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki gościła u siebie pisarkę powieści psychologicznych dla dzieci i młodzieży. Pani Ewa Nowak z wykształcenia jest pedagogiem – terapeutą i w takim też charakterze odbyło się spotkanie autorskie.

Pisarka to przesympatyczna osoba z „nadmiarem endorfin” – co sama podkreśla. Podczas spotkania stworzyła bardzo miłą i przyjazną atmosferę opowiadając historie ze swojego życia, a także przygodę z codziennym 2,5 godzinnym czytaniem książek w dzieciństwie. Przedstawiła również  bohaterów swoich powieści prezentując serie Czytam sobie, a także m.in. „Moja Ananke”, „Pajączek na rowerze”, „Bardzo biała wrona”.

Nawiązując doskonały kontakt ze słuchaczami  całą swoją osobą pokazała jak ważne jest pozytywne nastawienie do ludzi i świata. Autorka książek w sposób otwarty poruszyła wiele kobiecych spraw oraz zdarzeń z życia codziennego.  Przybyłym na spotkanie przypominała jak ważne jest 20 minutowe codzienne czytanie dzieciom, a także radosne nastawienie do wszystkiego co nas otacza.

Po spotkaniu jego uczestnicy - bez wątpienia - mogli poczuć nadmiar endorfin.