DKK wrzesieńWe wtorek, 24 września 2019 we wschowskiej bibliotece odbyło się powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Zgodnie z wcześniejszymi  ustaleniami  rozmawiałyśmy o książkach, przeczytanych  w czasie wakacji, a które warto polecić innym.

Nasze Klubowiczki polecają:

- cykl książek o policjantach z Lipowa Katarzyny Puzyńskiej, począwszy od „Motylka” do „Rodzanice”, za intrygujące zagadki z przeszłości, które nigdy nie miały być odkryte rozgrywające się na mazurskiej prowincji. Powieści -  wciągające połączenie kryminału, powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym i lekkie pióro autorki sprawiają, że lektura wciąga.

- „Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzki świata” Tomka Michniewicza. Siedem historii z życia codziennego w różnych krajach - nadzieje, smutki, wyzwania, radości. To opowieść, w której autor próbuje przedstawić otaczający nas świat, to niesamowita podróż przez życie, wnikliwa obserwacja codzienności bohaterów reportaży.

- „Pokuszenie” Piotra Bojarskiego. To druga część cyklu z Bogdanem Popiołkiem, której akcja rozgrywa się w naszym mieście, we Wschowie.

- m. in. powieści z cyklu ”Wieczór taki jak ten” Gabrieli Gargaś. Za to że autorka pisze o wielu ważnych sprawach dla kobiet.

- „Izrael oswojony” Eli Sidi, Polki od kilkunastu lat mieszkającej w Izraelu. Ciekawa książka ukazująca ten kraj z punktu widzenia Polki, która zdecydowała się na emigrację po zawarciu związku małżeńskiego z Izraelczykiem.

- powieści z cyklu „Genialna przyjaciółka” włoskiej pisarki Eleny Ferrante. Książki opowiadają o losach dwóch dziewczyn żyjących w latach pięćdziesiątych XX wieku w Neapolu, mieście mafii i przemocy. Powieści te były nominowane do Premio Strega - najbardziej prestiżowej  nagrody literackiej we Włoszech.

Ilona Ratajczak

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.