archibaldPo wakacyjnej przerwie znowu ruszamy z Dyskusyjnym Klubem Książki dla dzieci. Tym razem dzieci mogły posłuchać  opowieści o chłopcu Archibaldzie, który pewnego razu dowiedział się że będzie miał młodszą siostrę.

„Pewnego dnia rodzice powiedzieli mi, że będę miał siostrzyczkę. Nie przypominam sobie, żebym ich o nią prosił”. Tymi słowami Archibald wita nas na pierwszych stronach książki duetu Pauline Martin i Astrid Desbordes.  Mały chłopiec będzie musiał się odtąd zmierzyć z nową rolą-  zostanie starszym bratem. Pojawienie się młodszej siostry budzi w nim ciekawość, ale też wątpliwości. Choć Archibald bywa o młodszą siostrę zazdrosny, to jednak częściej jest wobec niej czuły i kochający. Czasami wspólnie spędzany czas bywa bardzo interesujący, a innym razem między rodzeństwem dochodzi do kłótni, jednak najważniejsze, aby darzyć się miłością. Ostatecznie jest też bardzo dumny ze swojej nowej roli, bo najfajniejsze w posiadaniu młodszej siostry jest to, że Archibald może być jej starszym bratem.

Oprócz wysłuchania bajeczki, dzieci mogły poopowiadać o swoich relacjach i zabawach z rodzeństwem, kuzynostwem czy kolegą. Swoje ulubione zabawy przedstawili na rysunkach.

Mieć kogoś bliskiego do wspólnych zabaw i rozmów jest bardzo ważne, dla jedynaków tym bardziej. Dlatego znajdźmy czas dla dzieci i dbajmy o wspólny rozwój.