rubkaDzisiejsze spotkanie w ramach DKK z uczniami klasy 1B ze Szkoły Podstawowej  nr 5  w Żarach nosiło tytuł ,,Błysk – najpiękniejsza rybka w oceanie” i oparte było na książce Marcusa Pfistera. Bohaterem bajki jest piękna, ale zarozumiała i egoistyczna rybka. Błysk nie lubi się dzielić, przez co jest samotny. Idąc za radą ośmiornicy Wandy, otwiera się na innych mieszkańców oceanu, dzięki czemu zyskuje ich przychylność. Wprowadzeniem do zajęć była poganka na temat postawy koleżeńskiej wśród uczniów. Dzieci zgodnie stwierdziły, że warto pomagać rówieśnikom.  W częścgłównej pani bibliotekarka odczytała utwór Marcusa Pfistera pt. ,,Błysk. Najpiękniejsza rybka w oceanie”, następnie odbyła się dyskusja nad książką, po której pierwszoklasiści wzięli udział w zabawie w kręgu pt. ,,Miłe słowa”. Następnie klubowicze uczestniczyli w zajęciach plastycznych ,,Mieszkańcy oceanu”. Na zakończenie odbył się quiz na temat ryb, a później zabawa ruchowa ,,Ławica przyjaźni”.(9.10.19)

Edyta Lachowska