Kolejne spotkanie, które odbyło się 16 października 2019 r. upłynęło nam przy opowieści Katarzyny Wasilkowskiej „Jowanka i gang spod Gilotyny”. To książka o świecie nieszczęśliwych dorosłych  i dzieciach, które starają się odnaleźć w ich rzeczywistości. Dzieci śledząc dramaty życia codziennego, starają się je nie tylko oswoić, ale też stworzyć swoją, w miarę bezpieczną przestrzeń. Główni bohaterowie – Jowanka i Tomaszek- praktycznie sami zajmują się sobą. Wydaje się, że powieść autorki jest całkiem mroczna i bardzo smutna. Byłoby tak pewnie, gdyby wszystkie te historie nie zostały zrównoważone zabawnymi anegdotami i poczuciem humoru. Sporo jest w tej opowieści dialogów i scen, które wywołują uśmiech. Jak potoczą się losy naszych bohaterów? Warto przeczytać.

Lekturę polecamy zarówno młodzieży jak i dorosłym.