PLAKAT WARSZTATY PisarskieFilia nr 1 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze

zaprasza do udziału w

warsztatach pisarskich prowadzonych przez Zofię Mąkosę oraz Hannę Bilińską-Stecyszyn

13 listopada od godziny 16.30 przy ul. Ptasiej 32.

Moderator spotkania: Eugeniusz Kurzawa

 

Zofia Mąkosa urodziła się w Kargowej, a dzieciństwo spędziła w Chwalimiu – wsi, która jest miejscem akcji powieści. Jest emerytowaną nauczycielką historii i wiedzy o społeczeństwie. Czytanie książek to jej największa pasja, zawsze też lubiła pisać. Publikowała artykuły w lokalnej prasie. Debiutowała powieścią ,,Cierpkie grona", która została rewelacyjnie przyjęta przez grono czytelników i krytyków, czego uwieńczeniem był Lubuski Wawrzyn Literacki w 2017 roku. W 2019 roku ukazała się powieść ,,Winne miasto”, będąca kontynuacją cyklu ,,Wendyjska winnica". Obecnie pracuje nad trzecim, ostatnim tomem cyklu. Z racji miejsca zamieszkania i zainteresowań mówi o sobie, że jest kobietą pogranicza. Na historię patrzy jak na źródło wiedzy o przeszłości i teraźniejszości. Jest szczęśliwą żoną, matką trójki dzieci oraz babcią. To właśnie rodzina daje jej poczucie spełnienia w życiu.

Hanna Bilińska-Stecyszyn urodziła się w Poznaniu, miszka w Lubniewicach. Emertka – zawodowo pracowała jako nauczycielka. W roku 2015 zadebiutowała jako autorka jednego z opowiadań w tomie ,,A wszystko przez tę książkę”. Kolejne opowiadanie wydała w 2017 roku w antologii ,,Nikomu się nie śniło”. Blogerka: www.kobietadomowa.wordpress.com. Opublikowała też kilka tekstów w biuletynie ,,Gubin i Okolice”. Współpracuje z warszawskim pismem ,,Moja Przestrzeń Kultury”, w którym również publikuje swoje teksty. Autorka książki ,,Pelunia” - wspomnień o mamie, które zaczęła pisać w 2012 roku, w następnych latach dopisując kolejne rozdziały ukazujące się we fragmentach, by w 2019 roku ucieszyć czytelników książkową wersją wspomnień.

Eugeniusz Kurzawa – znany lubuski poeta, redaktor książek i wydawnictw, animator kultury, prasoznawca, dziennikarz „Gazety Lubuskiej”, członek Związku Literatów Polskich, były wieloletni prezes zielonogórskiego oddziału ZLP, bez reszty oddany pracy na rzecz promocji i zachowania od zapomnienia lubuskich twórców i ich dorobku. Uprawia głównie publicystykę, felietonistykę, wywiad, pisze eseje, szkice i recenzje literackie.
29 października 2019 został laureatem piątej w historii Nagrody Literackiej Winiarka Towarzystwa Miłośników Zielonej Góry Winnica.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.