DKK Leszno1Dyskusyjny Klub Książki w Filii Bibliotecznej w Lesznie Górnym do przeczytania lektury zainspirował tytuł.Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą.”

Opowieść o Julku – niezłym ziółku. O budowaniu bardzo skomplikowanych, do niczego niesłużących maszyn i urządzeń. O hodowli zaskrońców w pudełku, zaklinaniu kamieni i… nieudanym wysadzeniu w powietrze pewnej łódzkiej kamieni­cy. To właśnie dzięki wielu swoim pasjom Julek został poetą i to nie byle jakim poetą!

„Rany Julek!” to przeurocza i zabawna książka opisująca historię dzieciństwa Juliana Tuwima. Znajdziecie tu jak i my dla siebie wiele historii z jego życia poprzeplatanych wierszami i żartami. A wszystkie tak barwne i wybuchowe, jak mikstury chemiczne małego Juliana.

- Andżelika Przysiężna