DKKSiecieborzyce220 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza odbyło się spotkanie  pisarki, dziennikarki, autorki podręczników, Małgorzaty Strękowskiej-Zaremba w ramach działającego Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece w Siecieborzycach. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas V- VI i VII wraz z wychowawcami. Pani Małgorzata pisze książki od ponad 35 lat, spod jej pióra wyszła seria o okropnym Maciusiu i Filipku. Jest też autorką książek o postaciach historycznych rotmistrzu Witoldzie Pileckim, marszałku Józefie Piłsudskim. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień min. Literacką Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę  „Abecelki i duch bursztynowego domu”, natomiast książka „Dom nie z tej ziemi” jest na liście 200 najlepszych książek dla dzieci na świecie. Autorka zaprosiła młodych czytelników do zabawy ruchowej z wykorzystaniem rapów Antosia – jednego z bohaterów książki „Filipek i rodzina”. Opowiadała o bohaterach swoich książek, czytała zabawne fragmenty i rapowała .Pisarka odpowiedziała dzieciom na wiele pytań na temat swojej pracy. Stwierdziła , że czytanie książek powinno być przyjemnością, dlatego pisze teksty z humorem i dreszczykiem emocji jednocześnie przemycając różne wiadomości na dany temat.