pocztowka z literatury poprFilia nr 11 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, przy ul. Ptasiej 32, zaprasza na

wystawę „Pocztówka z literatury dziecięcej i młodzieżowej”, autorstwa dr Joanny Kapicy- Curzytek.

Wystawa zawiera zbiór pocztówek wraz z opisem miejsc, z których pochodzą znani autorzy książek dla dzieci i młodzieży. Do kolekcji dołączone są również krótkie biografie pisarzy oraz ich przykładowe dzieła literackie. Lista zawiera między innymi takie osobistości jak: H. Ch. Andersen, Tove Jansson, Lucy M. Montgomery czy Renee Goscinny.

Wystawę oglądać można od 2 grudnia 2019 do 17 stycznia 2020 r. w godzinach otwarcia biblioteki.

Dr Joanna Kapica-Curzytek jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Zielonogórskiego, propagatorką czytelnictwa, literatury, multilingwistką i tłumaczką. Prowadzi spotkania autorskie, pisze artykuły recenzenckie.