Książka Ściśle tajne Pawła Beręsewicza skierowana jest do dzieci, a porusza temat bardzo trudny, a zarazem niezwykle ważny, jak śmierć bliskich i ich odejście.

Pradziadek chłopca bardzo często wspominał babcię, którą prawnuczek nie poznał. Regularnie, 1 listopada, odwiedzali jej grób na cmentarzu. W ubiegłym roku, w Dzień Wszystkich Świętych, dziadek był już bardzo słaby i nie mógł chodzić. Postanowił wysłać na cmentarz chłopca, swojego najdzielniejszego agenta, któremu powierzył bardzo ważne zadanie. Wzorem Kapitana Klossa, miał odebrać tajny meldunek.  Rok później pradziadek już nie żył. Czy również prześle prawnukowi supertajny meldunek z nieba?

Paweł Beręsewicz poruszył w swoim opowiadaniu temat trudny. Śmierć, zwłaszcza kiedy trzeba o niej opowiedzieć dzieciom. Udało mu się znakomicie, stworzył utwór pogodny z domieszką humoru, ale też ciepły i subtelny.  Książkę czyta się z dużym zainteresowaniem, ma ciekawą treść oraz ładne, kolorowe ilustracje.

DKK Żagan1

DKK Żagan2