Plakat konwersatorium malyWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zapraszają na kolejne spotkanie naukowe w ramach konwersatoriów bibliotekoznawczych.

11 grudnia 2019 r. (środa) o godz. 9.30 (Sala Wykładowa im. dr. Grzegorza Chmielewskiego - II piętro WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze).

Tematem spotkania będzie prelekcja: Zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu i nowych mediów. Perspektywa psychologiczno-informatologiczna. Wykład poprowadzi dr Magdalena Cyrklaff-Gorczyca z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Dr Magdalena Cyrklaff-Gorczyca jest pracownikiem naukowym w Katedrze Badań Przestrzeni Informacyjnej, Instytut Badań Informacji i Komunikacji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Jej zainteresowania naukowe, dydaktyczne i praktyczne to:

- patologie związane z korzystaniem z informacji i mediów (np. uzależnienie od Internetu),

- psychologia mediów i nowych technologii (interakcje człowieka z mediami społecznościowymi, ze sztuczną inteligencją, VR i AR itp.),

- zachowania informacyjne,

- kompetencje informacyjne, cyfrowe i medialne,

- media i usługi informacyjne dla osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym,

- user experience design,

- emocjonalne i poznawcze aspekty zaburzeń psychicznych,

- promocja, kreowanie marki i public relations.

Spotkania w ramach konwersatoriów bibliotekoznawczych odbywają się przy wsparciu finansowym Miasta Zielona Góra.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!