4 grudnia 2019 roku w naszej Bibliotece gościła znana i ceniona autorka książek dla dzieci Pani Roksana Jędrzejewska-Wróbel. Z wykształcenia jest doktorem literatury , a z zamiłowania autorką książek dla dzieci. Jej najbardziej znana książkowa postać to ryjówka Florka, której popularność wzrosła dzięki serialowi animowanemu emitowanemu w TVP ABC. W spotkaniu wzięła udział druga i trzecia klasa szkoły podstawowej. Autorka przeczytała jedno ze swoich opowiadań pt. „Trzy obrotne świnki” z tomu „Siedmiu wspaniałych”, które było wstępem do rozmowy z dziećmi o tym, co jest w życiu najważniejsze, o wartości pieniądza i o tym , czy świat składa się tylko z tego co widać i czego możemy dotknąć oraz o naszych uczuciach, które towarzyszą nam każdego dnia. Pani Roksana to sympatyczna, ciepła, pełna osobistego uroku osoba. Już od pierwszych chwil nawiązała z dziećmi świetny kontakt. Uczniowie chętnie brali udział w dyskusji. Wszystkim się bardzo podobało. Na zakończenie można było zakupić książki autorki z dedykacją i autografem oraz otrzymać pieczęć z podobizną Florki –czym autorka sprawiła dzieciom ogromną frajdę. Mam nadzieję, że spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci. Pani Roksanie serdecznie dziękujemy.

- Moderator Elżbieta Grzegorczyk

spot. aut. R. J-W 41