IMG 20191004 091046W październiku tematem dyskusji była książka Grzegorza Kasdepke „Wczoraj, Dzisiaj, Jutro”.  Główna bohaterka to osoba, która jak każde dziecko nie lubi sprzątać. Dziewczynka zastanawia się gdzie podziewa się Dzisiaj i dlaczego Jutro nie jest już Jutrem. Jej rozważania ukierunkowane są również o kwestie sprzątania, które ma zrobić Jutro, ale Jutro ciągle się spóźnia i nigdy nie nadchodzi, co prowadzi do jeszcze większego bałaganu i złości mamy. Wczoraj z kolei znika w niewyjaśnionych okolicznościach i nikt nie jest w stanie przypilnować jego odejścia.

Opowiadanie bardzo podobało się dzieciom, które przyznały, że również nie lubią sprzątać swojego pokoju i często mówią, że czynność tę wykonają Jutro.

Autor bajki w genialny sposób poruszył tajemniczy upływ czasu. Grzegorz Kasdepke historią dziewczynki, która nie lubi sprzątać wyjaśnił "dlaczego Jutro wciąż się spóźnia ..., co dzieje się z Wczoraj - przepadającym jak kamień w wodę ..., czemu Dzisiaj zostawia po sobie tak wielki bałagan ...".

Edukacyjna bajeczka to idealna podpowiedź jak wyjaśnić dzieciom, że nie mogą odwlekać sprzątania bałaganu na Jutro, ponieważ Jutro - nie będzie Jutrem, a stanie się Dzisiaj.

"Wczoraj, Dzisiaj, Jutro" to przezabawna książka dla wszystkich dzieci, robiących uniki w wykonywaniu swoich obowiązków, a także rodziców, którzy tracą cierpliwość na słowo JUTRO.