„Święty Mikołaj zna się na Świętach”- pod takim hasłem odbyły się 13.12.2019 r. zajęcia DKK w Oddziale dla Dzieci z wychowankami Niepublicznego Przedszkola Groszki w Żarach. W trakcie spotkania dzieci wysłuchały opowiadania „Opowieść o prawdziwym świętym Mikołaju” Artura Janickiego. Potem rozmawialiśmy o tym, czy Mikołaj istnieje i czy my też możemy pomagać tak jak on. Natomiast z książeczki pt. "Święty Mikołaj zna się na świętach..." klubowicze dowiedzieli się, że Mikołaj to bardzo zapracowany człowiek, który 24 godziny na dobę - bezustannie myśli o wszystkich dzieciach na świecie i o tym, czym je obdarować, aby sprawić im przyjemność. Następnie milusińscy wzięli udział w zabawie ruchowej „ Podróż Mikołaja” oraz zgaduj-zgaduli „Co wiemy o Mikołaju?”, a na koniec wcielili się w rolę bohatera dzisiejszego spotkania i tworzyli bombki z rysunkami przedstawiającymi wymarzone prezenty dla swoich najbliższych. Wśród świątecznych podarunków znalazło się m.in. gorące serduszko dla mamy, wycieczka dla taty, ciekawa bajka dla młodszego brata. Dzieci pamiętały również o swoich czworonogach, którym najchętniej darowały ciepłe legowisko na zimę i karmę. Prace przedszkolaków zawisły na magicznej choince. Miejmy nadzieję, że prezenty wkrótce dotrą do ich adresatów.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy sześciolatkom za mile spędzony czas, piękne życzenia świąteczne, kartkę i skarpetkowego Mikołaja, który na dobre zadomowił się w naszym Oddziale.

- Małgorzata Pawłowska

Życzenia od klubowiczów

Święta to czas radości, uśmiechów, prezentów i słodkości.

To czas spędzony z rodziną przy stole z gromadką gości.

Czy jest tak w każdym domu?

Na każdym piętrze i na każdej ulicy?

Może gdzieś czeka ktoś, kto jest w ten dzień samotny?

Może gdzieś czeka ktoś przez wszystkich zapomniany?

Może do drzwi zapuka w ten dzień gość wyjątkowy, bo niezapowiedziany.

Warto zauważyć i czasem zmienić plany, by w ten świąteczny dzień nikt

nie czuł się zapomniany.

- Joanna Kilanowska