16.01.2020 r. odbyło się spotkanie  Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w filii bibliotecznej w Lesznie Górnym. Podczas  pierwszego spotkania klubowiczów wyruszyliśmy w daleką podróż, bo aż na Antarktydę. Tam poznaliśmy bohaterów książki „Zaczarowana zagroda”. Na początku naszej podróży dzieci dowiedziały się nieco o autorach tej książki, gdzie znajduje się Antarktyda, a także poznały bohaterów tej książki. Rozwiązywały krzyżówkę, zagadki i rebusy na temat znajomości lektury, a na koniec dopasowywały odpowiednie cechy Elegancikowi – głównemu bohaterowi lektury.

- Andżelika Przysiężna