Bralczyk plakatWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida oraz Dyskusyjny Klub Książki zapraszają

na spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem, wybitnym językoznawcą, specjalistą w zakresie języka mediów, reklamy i polityki oraz jednym z najpopularniejszych autorytetów w dziedzinie języka polskiego.

Wydarzenie odbędzie się 26 lutego br. (środa). Spotkanie poprzedzi II Lubuskie Dyktando Ortograficzne. Autorem tekstu, z którym zmierzą się uczestnicy „ortograficznej walki z bykami" jest sam prof. Jerzy Bralczyk.

Sfinansowano ze środków Instytutu Książki w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Program:

godz. 17.00 - II Lubuskie Dyktando Ortograficzne

godz. 18.00 - Spotkanie autorskie z prof. Jerzym Bralczykiem. Prowadzenie: Agnieszka Sobiak.

Prof. Jerzy Bralczyk jest autorem kilkudziesięciu książek (mi.in.: "Zwierzyniec", "Pokochawszy. O miłości w języku" (wspólnie z żoną Lucyną Kirwil) "Na drugie Stanisław. Nowa księga imion", "500 zdań polskich", "Wszystko zależy od przyimka", "Jeść!!!", "Rozmowy przy stole", "Świat bez słowa"), felietonów pisanych do „Wiedzy i Życia", programów telewizyjnych – „Mówi się" i „Na słówko", prowadzi także codzienną audycję radiową „Słowo o słowie", a na niezliczonych spotkaniach autorskich w całej Polsce uczy i bawi słuchaczy udowadniając, że język ojczysty to fascynujący temat. Jest także wykładowcą na Uniwersytecie SWPS oraz w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego. Za swe osiągnięcia został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Po spotkania będzie możliwość zakupu książek autora.

Warunki udziału w Dyktandzie:

- Dyktando skierowane jest do osób, które ukończyły 16 lat (w przypadku osób niepełnoletnich wymagane jest specjalne oświadczenie rodziców - dostępne w karcie zgłoszeniowej)

- Liczba miejsc ograniczona do 100 osób, które jako pierwsze zarejestrują się poprzez elektroniczny formularz rejestracyjny lub osobiście dostarczą Kartę Zgłoszenia do siedziby Organizatorów. Decyduje kolejność zgłoszeń!

- Zgłoszenia przyjmowane będą osobiście lub poprzez elektroniczny formularz rejestracyjny od godz. 9.00 w poniedziałek, 24 lutego br. do godz. 12.00 w środę, 26 lutego br.

- Uczestnicy Dyktanda powinni przybyć 26 lutego br., w godz. 15.30 – 16.50 w celu zakończenia rejestracji, okazując się dokumentem stwierdzającym tożsamość ze zdjęciem oraz podpisując

Listę obecności.

Regulamin II Lubuskiego Dyktanda Ortograficznego