Dzisiejsze spotkanie w ramach DKK z uczniami klasy I b ze Szkoły Podstawowej nr 5  nosiło tytuł ,,Recepta na miłość” i dotyczyło zbliżających się walentynek. Na wstępie pani bibliotekarka zapoznała dzieci z historią obchodów Święta Zakochanych oraz przeczytała wiersz  Barbary Stankiewicz-Gawrysiak pt. ,,Walentynki. Klubowicze zgodnie stwierdzili, że bardzo lubią dzień 14 lutego. W głównej części zajęć  odczytany został utwór Katheriny Grossmann-Hensel pt. ,,Przepis na miłość”, potem odbyła się dyskusja nad książką, po której pierwszoklasiści stworzyli własną receptę na miłość, po czym wzięli udział  w zabawie ruchowej ,,Serce”. Następnie klubowicze uczestniczyli w zajęciach plastycznych ,,Moja walentynka”. Na zakończenie odbył się Walentynowy Quiz.                                                          Wszystkim uczestnikom spotkania życzymy miłych walentynek (12.02.2020 r.).

- Edyta Lachowska

3DSCF5020