Dzisiejsze spotkanie w ramach DKK z wychowankami Miejskiego Przedszkola nr 2 w Żarach związane było z obchodami Dnia Kota. Zajęcia pt. ,,17 lutego Międzynarodowy Dzień Kota” rozpoczęły się pogadanką na temat kotów - ich historii,  zwyczajów, sposobów pielęgnacji. Później przyszedł czas na odgadywanie zagadek, które dotyczyły znanych i mniej znanych kotów z bajek. Potem pani bibliotekarka przeczytała książeczkę Roba Scottona „Kotek Splotek”, następnie odbyła się dyskusja na temat wydarzeń mających miejsce w utworze. Dzieciom bardzo podobały się przygody małego Splotka i jego pierwszy dzień w Kociej Szkole. Uczniowie Kociej Szkoły z pewnością lubią lekcje wf - u, dlatego sześciolatki wzięły udział w zabawie ruchowej ,,Kocia gimnastyka”, po czym wykonały prace plastyczne ,,Mój przyjaciel kot”. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kocie zakładki.  Zajęcia odbyły się w miłej, kociej atmosferze (17.02.2020 r.).

- Małgorzata Pawłowska

8DSCF5134