DKK 1 2020Pierwsze w 2020 r. spotkanie odbyło się w czasie ferii zimowych. W doskonałych nastrojach zabraliśmy się, wspólnie z detektywem Pozytywką, za rozwiązywanie zagadek kryminalnych. Zastanawialiśmy się m. in. gdzie podział się piasek z piaskownicy, dlaczego pękł wazon z chryzantemami,  z jakiego powodu w mieszkaniu pani Majewskiej jest  coraz ciemniej, skąd wziął się śnieg w maju i wreszcie, co stało się z rowerem zabawnego detektywa.  Dzieci, które nie potrafią same odpowiedzieć na te pytania na końcu książki znajdą rozwiązania wszystkich zagadek.

Tytułowy bohater książki Grzegorza Kasdepke to sympatyczna i nieco szalona postać, która bardzo przypadła uczestnikom spotkania do gustu. Książka przeznaczona jest dla młodszych dzieci, jednak i te starsze chętnie włączyły się w rozwiązywanie spraw prowadzonych przez detektywa Pozytywkę.

- Elżbieta Ferenc- moderator DKK dla dzieci w Jabłońcu