W słoneczne przedpołudnie, 17.02. 2020 r., grupa Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci spotkała się, by porozmawiać o książce autorki Barbary Gawryluk „Rollek. Pies przewodnik”. Jest to książka z serii : Pies na medal. Krótka i zwięzła opowieść o psie, który pomaga osobom niewidomym w codziennym funkcjonowaniu. Wyjaśnia w jaki sposób pies pomaga człowiekowi ociemniałemu, jak się szkoli takiego zwierzaka, jak powinni się zachowywać ludzie, gdy widzą takiego psa. A na końcu książki znajduje się atrakcja w postaci propozycji odwiedzenia niewidzialnych wystaw, które znajdują się w Polsce.

Dzieciom bardzo spodobała się książka o psie Rollku. Zapoczątkowała ona dyskusję na temat zwierząt, które są z nami i nam pomagają. Są to nie tylko psy. Także konie, koty…

Zwieńczeniem spotkania było stworzenie pracy plastycznej. Dzieci namalowały swoje własne pieski, które też są psami na medal. Mimo, że wydaje się inaczej. Ale chronią i bronią nas. Bo dla nich jesteśmy całym światem.

Serdecznie polecamy książkę „Rollek. Pies przewodnik” oraz pozostałe z serii Pies na medal.

- Aurelia, Kamila, Maja, Marcysia, Julia, Amelia, Filip, Dawid, Paweł, Oskar

DKK dzieci DKK Stare StrączeDKK St. Str