Kolejne spotkanie, które odbyło się 18 lutego 2020 r. upłynęło nam na czytaniu „Wierszy, że aż strach!” Małgorzaty Strzałkowskiej.

Mimo tytułu wiersze wcale nie straszą. Autorka przedstawiła potwory i spółkę z humorem nie tylko wierszem ale też za pomocą niebanalnych ilustracji – kolaży.

„Kolaże autorki, wyklejane we wtorki” – taki dopisek widnieje na stronie tytułowej książki.

Czytając wiersze dzieci sami przekonali się, że strach ma wielkie oczy, a na każdego potwora można znaleźć sposób, o czym przekonuje nas autorka. „Strach ma strasznie wielkie oczy, strasznym wzrokiem wokół toczy, lecz ty dłużej się nie wahaj i po prostu przytul stracha!”

Na koniec wysłuchaliśmy tych samych wierszy czytanych przez Jerzego Stuhra.

Dzieci z DKK polecają czytanie wierszy

- Elżbieta Grzegorczyk

Spot DKK 3