Filia nr 1 przy ul. Ptasiej 32 zaprasza do obejrzenia wystawy "Kobiety są z Marsa... ? (kolaż – recartling)" Anki Wojewody.

RECARTLING to autorski projekt Anki Wojewody.

„Odzyskiwanie i adaptacja” obiektów już istniejących dla potrzeb sztuki. Przetwarzam swoje „artystyczne śmieci”, prace nieudane, nielubiane, niedokończone w obiekty o nowej jakości. Wykorzystuję w nich materiały odpadowe, zużyte papiery, materiał naturalny. Wyszukuję i oznaczam w przestrzeni wokół siebie miejsca, które uważam za godne zauważenia a często pomijane i niedostrzegane. Jest to projekt, który realizuję od lat, stał też się suplementem mojej pracy dyplomowej na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Anka Wojewoda - ukończyła malarstwo w Instytucie Sztuk Wizualnych, na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego (dyplom w pracowni prof. Stanisława Kortyki), Edukację Artystyczną w zakresie sztuk plastycznych w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej Wydziału Artystycznego i Filologię Polską w WSP w Zielonej Górze, oraz Przyrodę i WDŻ. Jest nauczycielem plastyki i przyrody, instruktorem Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, prowadzi warsztaty twórcze dla dzieci i dorosłych. Otrzymała nagrodę Instruktora Roku Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w 1999 r. i Nagrodę Prezydenta Miasta Zielona Góra w dziedzinie upowszechniania plastyki w roku 2000 i 2015. Od 2013 r. należy do Okręgu Zielonogórskiego ZPAP.i akrylowych, stare rysunki, szkice, zdjęcia, które nie trafiły do albumu, autorski papier czerpany (...) Zajmuje się malarstwem, tworzy pastele i kolaże. Bierze udział w plenerach malarskich i niezliczonych wystawach zbiorowych.

Wybrane wystawy indywidualne:

• Kwiaty - Galeria OZ ZPAP Pro Arte, Zielona Góra 2018,
  • Razem i osobno - Galeria OK ZPAP Pryzmat, Kraków 2018,
  • RecArtling 2012-2016 – Galeria OZ ZPAP Pro Arte, Zielona Góra 2016,
  • RecArtling - Galeria Sztuki Współczesnej, Brzeg 2013,
  • Niewinne igraszki – Galeria Twórców Galera, Zielona Góra 2013,
  • Madonny – Klub Inteligencji Katolickiej, Zielona Góra 2010,
  • Żydowski Kazimierz – Muzeum Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra 2009,
  • Dwa światy – Galeria KrOpka, Kraków 2009,
  • Spalona synagoga – Muzeum Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra 2008,
  • Gdziekolwiek – Jesteś – Galeria Twórców Galera, Zielona Góra 2008,
  • Profile – Żagański Pałac Kultury, Żagań 2003.

Anka Wojewoda -

ukończyła malarstwo w Instytucie Sztuk Wizualnych, na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego (dyplom w pracowni prof. Stanisława Kortyki), Edukację Artystyczną w zakresie sztuk plastycznych w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej Wydziału Artystycznego i Filologię Polską w WSP w Zielonej Górze, oraz Przyrodę i WDŻ...

Wybrane wystawy indywidualne:

-Kwiaty - Galeria OZ ZPAP Pro Arte, Zielona Góra 2018,