Czlowiek„Człowiek jaki jest każdy widzi” to książeczka, która omawiana była podczas styczniowego DKK dla dzieci. Marzena Matuszak w przezabawny sposób opowiedziała historię o Yetince. Oczami zwierząt stworzyła ciekawą opowieść o pewnym hotelu w Himalajach, w którym to przy stole snuje się śmieszne i jednocześnie trzymające w napięciu gawędy. Jak naprawdę postrzegany jest człowiek wiedzą tylko zwierzęta – główni bohaterowie książeczki.

Uczestnicy DKK już wiedzą, że człowiek ma długie odnóża, którymi cały czas macha, wąski pysk, z którego wylatują bąbelki, i wielkie groźne macki. Świeci w ciemności jak świetlik i potrafi latać jak ptak…

Podczas spotkania dzieci chętnie dyskutowały o człowieku i innych zwierzętach. Czytelnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami i zgodnie stwierdzili, że takie książki chcieliby czytać częściej.