CzarowniceCzy istnieją czarownice? Na takie pytanie odpowiadali uczestnicy spotkania DKK zorganizowanego w bibliotece w Olbrachtowie 5 marca 2020 roku. Dzieci dyskutowały o książce „Tajemnica pewnej sąsiadki”, która bardzo przypadła im do gustu. Uczestnicy spotkania pozytywnie odebrali historię Dyni i Stefanka – rodzeństwa zaciekawionego mieszkanką kamienicy.

Książka to zabawna historia dzieci, które są ciekawe świata i ludzi. Główni bohaterowie to rodzeństwo w wieku 5 i 6 lat zaintrygowane „tajemnicą pewnej sąsiadki”. Pomysły Dyni i realizacja swojego największego marzenia skłaniają dzieci do udania się w okolice kamienicy, w której na najwyższym piętrze według Dyni mieszka czarownica. Czy uda im się zobaczyć prawdziwą czarownicę i czy kot widziany w oknie jest tym kotem, o którym mówią w bajkach ? Czy miotła, która stoi w pokoju i reszta zmiotek upchanych do szafy rzeczywiście służą tylko do sprzątania ? Na te i inne pytania uczestnicy DKK znają już odpowiedź i czekają na kolejne książeczki z serii Czytam sobie.