Leszek Jenek czyta "Pawła i Gawła"Biblioteka Norwida zaprasza na 3. odcinek "Poczytejek".

Już w najbliższy wtorek, 31 marca o godz. 12.00 na kanale YouTube Biblioteki, znany i lubiany aktor kabaretowy Leszek Jenek, przeczyta dzieciom przezabawny wierszyk Aleksandra Fredry - "Paweł i Gaweł".

"Poczytajki" to inicjatywa Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, dedykowana najmłodszym czytelnikom, realizowana w ramach akcji #NonStopNORWID.
Przyjaciele Biblioteki Norwida - znani aktorzy, pisarze, kabareciarze, dziennikarze, a także bibliotekarze czytają dzieciom bajki, wierszyki i opowiadania popularnych autorów.

Kolejne odcinki publikowane są w każdy wtorek o godz. 12.00 na kanale YouTube Biblioteki.

W akcję włączył się już znany aktor Lech Dyblik, który w ubiegłym tygodniu zaprezentował dzieciom wiersze Stanisława Jachowicza. W drugim odcinku "Poczytajek" Joanna Kret z mediateki "Szklana Pułapka"przeczytała bajkę H. Ch. Andersena "Brzydkie Kaczątko".

W kolejnych odcinkach usłyszymy także bajki i wierszyki w interpretacji m.in. aktorki Magdaleny Różczki, aktorki Kingi Kaszewskiej-Brawer, aktorki i reżyserki Marzeny Więcek, czy radiowca Romka Awińskiego. Do akcji dołączył również Mateusz Czechowski z Kabaretu CIACH i redaktor Paweł Ptaszyńki. Co ważne, artyści i przyjaciele Biblioteki włączają się w naszą akcję zupełnie bezinteresownie i każdego dnia to grono się poszerza. Oczywiście najmłodszym czytają także bibliotekarze zielonogórskiego Norwida.

Cykl "Poczytajki" to jedno z działań realizowanych przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze w ramach akcji #NonStopNORWID. Akcja obejmuje szereg propozycji adresowanych do Czytelników, które umożliwią dostęp do literatury, filmów, audiobooków i innych form kultury, bez konieczności wychodzenia z domu.

Więcej informacji na temat inicjatywy znajdą Państwo na stronie internetowej.