Dzisiejsze spotkanie w ramach DKK z uczniami klasy 1B ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Żarach nosiło tytuł ,,Pieski pana Kieszonki” i oparte było na książce Margaret Wild i Stephena Michaela Kinga. Bohaterami bajki jest pan Kieszonka oraz jego pieski- Picek i Pucek. Urocze czworonogi podróżują ze swoim panem ukryte w jego olbrzymich kieszeniach – stąd pseudonim ,,Pan Kieszonka”. Pewnego dnia Picek wypadł przez dziurę w kieszeni i zgubił się w dużym sklepie. Wprowadzeniem do zajęć była poganka na temat ulubionych zwierzątek. Dzieci wymieniały i opisywały swoje ukochane czworonogi. W części głównej pani bibliotekarka odczytała utwór pt. ,,Pieski pana Kieszonki”, potem odbyła się dyskusja nad książką. Pierwszoklasiści bardzo polubili Picka i Pucka, martwili się, czy pan Kieszonka odnajdzie zaginionego Picka. Radości z powodu znalezienia zguby było co niemiara. Następnie nasi klubowicze wzięli udział w zabawie w kręgu ,,Rady mojego psa” oraz w zabawach ruchowych ,,Pocieszenie pieska” i ,,Uwaga! Zły pies!”. Potem przyszła kolej na zajęcia plastyczne ,,Przyjaciel w mojej kieszeni”. Na zakończenie odbył się quiz na temat psów, który naszym milusińskim wypadł śpiewająco. Do zobaczenia za miesiąc. (04.03.2020 r.)

Edyta Lachowska

DSCF5355 DSCF5427