XXI Przegląd Mistrza Pięknego Czytania już za nami! Tym razem z powodu istniejącej obecnie sytuacji epidemiologicznej w kraju i związanych z nią obostrzeń, konkurs odbył się w nietypowej dla siebie formie – online. Zadaniem uczestników było nagranie krótkiego (do 2 min. 30 sek.) filmiku, na którym nagrane jest jak uczestnik czyta, wybraną przez siebie książkę, wpisującą się w hasło konkursowe „Witaj przygodo”. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili się do nas i wysłali swoje nagrania. Byliście świetni! Gratulujemy zapału, odwagi oraz oczywiście odczytów.

Tak jak co roku, konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasy 7-8. Łącznie przesłaliście do nas 65 filmików. Szanowne jury w składzie: dr Teresa Samulczyk oraz Beata Sobicka-Kupczyk, miało nie lada zadanie, wybrać spośród obejrzanych odczytów te mistrzowskie. Jednakże po 4 godzinach oglądania i emocjonujących naradach, udało się wyłonić tegorocznych zwycięzców, a są nimi:

W kategorii klas 1-3:

• Mistrzem Pięknego Czytania została Wójcik Anna z 2 klasy Szkoły Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze

• Vice Mistrzem Pięnego Czytania zosatł Sozański Kryspin z 2 klasy Edukacji Domowej w Zielonej Górze

Jury postanowiło przyznać także wyróżnienia dla:

• Macherskiej Antoniny z 1 klasy Szkoły Podstawowej nr 13 w Zielonej Górze

• Dominiak Michaliny z 2 klasy Społecznej Szkoły Podstawowej w Żarach

• Ciukowskiej Mai z 3 klasy Szkoły Podstawowej w Nietkowie

• Denisów Antoniego z 1 klasy Zespołu Edukacyjnego nr 1 w Zielonej Górze

W kategorii klas 4-6:

• Mistrzem Pięknego Czytania został Poniedziałek Wojciech z 5 klasy Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej Salomon w Zielonej Górze

• Vice Mistrzem Pięknego Czytania został Bartkowiak Aleksander z 5 klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Żarach

Jury postanowiło przyznać także wyróżnienia dla:

• Mierkiewicz Antoniny z 4 klasy Szkoły Podstawowej nr 15 w Zielonej Górze

• Grabowskiej Anny z 6 klasy Zespołu Szkół nr 1 w Zielonej Górze

• Hirisch Eweliny z 6 klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach

• Karasia Antoniego z 5 klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach

• Regeńczuk Katarzyny Romy z 6 klasy Szkoły Podstawowej nr 14 w Zielonej Górze

• Lipińskiej Mai z 6 klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach

W kategorii klas 7 – 8:

• Vice Mistrzem Pięknego Czytania został Regeńczuk Piotr z 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 14 w Zielonej Górze

Jury postanowiło przyznać także jedno wyróżnienie dla

• Chamera Daniela z 7 klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Świebodzinie

Drodzy zwycięzcy, serdecznie Wam gratulujemy! filmiki z nagraniami Waszych odczytów będziemy regularnie, raz w tygodniu, w piątki, umieszczać na Facebooku Centrum Bibliotecznego dla Dzieci i Młodzieży – Biblioteka Pana Kleksa. Bardzo prosimy opiekunów o dostarczenie w formie mailowej (biblioteka.pana.kleksa@biblioteka.zgora.pl) lub osobistej zgody na umieszczanie zwycięskich nagrań w sieci (do pobrania w linku poniżej).

Po odbiór nagród zapraszamy do gmachu głównego Biblioteki 9 czerwca 2020 w godzinach funkcjonowania biblioteki tj. 11.00 - 18.00.

Konkurs odbył się dzięki środkom finansowym Miasta Zielona Góra.

Zgoda do pobrania ::

logo zielona góra